Irish-Whiskey-Kandis 250g
{{ store.zipCode }} {{ store.city }}
- {{ translateDay(store, weekDay.number) }}:
- {{ formatTime(businessHour.businessHour.start) }} - {{ formatTime(businessHour.businessHour.end) }}
Properties
| Purpose: | Tea sugar / candy |
|---|---|
| Type: | rock sugar, rock sugar in … |
Nutrition information*
| Calorific value kj | 1566,00 kj |
|---|---|
| Calorific value kcal | 369,00 kcal |
| Fat | < 0,10 g |
| Of which saturated fatty acids | < 0,10 g |
| Carbohydrates | 86,00 g |
| Of which sugar | 86,00 g |
| Protein | < 0,10 g |
| Salt | < 0,01 g |
*per 0
Reviews
All reviews (2)
Distribution
Login
09.04.2026
👍🥳👍
25.10.2025
Ist etwas wenig für den Preis